Prikazivanje rezultata 1 do 10

Tema: Huawei Ascend Y100

Savetnik Darko's Avatar
    Registrovan
    Jun 2013
    Broj postova
    322
    Reputacija
    7

Huawei Ascend Y100

huawei-ascend-y100.jpg

Proizvodjač: Huawei
    Model: Ascend Y100
    Mreže: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 / HSDPA 850 / 1900 or HSDPA 850 / 2100 / HSDPA 900 / 2100
    Prenos podataka: HSDPA, 7.2 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps
    Operativni sistem: Android OS, v2.3 (Gingerbread)
    Dimenzije: 106.5 × 56 × 10.9 mm
    Težina: 100 g
    Tastatura: Touchscreen
    Displej: TFT capacitive touchscreen, 256K boja
    Rezolucija displeja: 240 × 320 px
    Veličina displeja: 2.8"
    Interna memorija: 256 MB RAM, 512 MB ROM
    Memorijska kartica: MicroSD, do 32 GB
    Sim kartica: MiniSIM
    WiFi: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
    Bluetooth: v2.1 sa A2DP
    GPS: Ima, sa A-GPS podrškom
    USB: MicroUSB v2.0
    Zadnja kamera: 3.15 MP, 2048×1536 pixels
    Prednja kamera: Nema
    Video: VGA@30fps; MP4/H.264
    Audio: MP3/WAV/eAAC+ player
    Procesor: 800 MHz Cortex-A5
    Baterija: Li-Ion 1050 mAh

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Oct 2013
    Broj postova
    2
    Reputacija
    0

Re: Huawei Ascend Y100

Pozdrav.Ja bih vas zamolila za pomoc.Nakon restartovanja telefona ne mogu da pristupim google play prodavnici.Kada pokusam da udjem na google play izbaci mi sledecu poruku ''Aplikacija Google play prodavnica(procescom.android.vending) neocekivano je prestala sa radom.Pokusajte ponovo.'' Pokusavala sam da uradim i reset (volume up+power button) ali ne reaguje,telefon se odmah upali i opet izbacuje poruku da Google play ne radi.Sta sad?

Savetnik SoftMobile's Avatar
    Registrovan
    Jul 2011
    Broj postova
    659
    Reputacija
    9

Pokušajte da se ulogujete na Gmail nalog, pa ako se ulogujete na Gmail startujte Google Play aplikaciju da vidite imate li pristup tada.

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Oct 2013
    Broj postova
    2
    Reputacija
    0

Resila sam problem sa Google play-om.Hvala u svakom slucaju.Sad imam drugi problem.Drugar mi je rootovao telefon i ubaco drugi rom.Ali sada kada upalim telefon ne prikazuje mi se Android logo vec je ekran zelene boje,sa dve kocke plovom i crvenom,takodje mi se ne pokazuje ni Huawei animacija.Ubacen mi je cwm 6.0.1.3,rom prikazan na slici,titanium backup.Pre toga sam imala cwm-based recovery v5.5.0.4,firmware je:U8185 2.3.6 109808 2.6.38.6-perf android@localhost #1 U8185-1V100R001C185B857.Tada mi Google Play nije radio.Telefon sam dobila takovg sa tim ekranom u zeneoj boji i receno mi je da je to tako zato sto je telefon otkljucavan.Telefon koji sada korsitim (Alcatel 992D) je takodje otkljucavan ali nemam problem pri paljenu,Normalno radi sve.Smetaju li ti nedostaci,(logo i animacija) za normalno funkcionisanje telefona?Moze li se to namestiti i kako?
    2013-10-12-01-43-50-963.png
    Izmenio Alma Osmani : 12-10-13 u 04:05

Savetnik Halo Halo's Avatar
    Registrovan
    Jul 2011
    Broj postova
    565
    Reputacija
    9

Poštovana Alma, nema potrebe da se rade bilo kakve izmene operativnog sistema da bi se Huawei Y100 dekodirao.
    Dekodiranje kodom je najbezbednije i najjeftinije rešenje jer se ne remeti fabrički operativni sistem.
    Nakon unosa koda možete raditi update softvera ili hard reset bez bojazni da će se telefon ponovo zaključati.
    Svi operatni sistemi koji se upisuju naknadno u izmenjenom obliku utiču na funkcionalnost telefona (kod Vas se manifestuje problemom pri uključenju uredjaja).
    Alcatel 992D se je najverovatnije dekodiran pomoću koda i iz tog razloga nema smetnji u radu operativnog sistema.
    Logo i animacija ne smetaju pri radu. Jedino ako Vama lično smetaju možete zamoliti prijatelja da ih promeni ukoliko je moguće.

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Dec 2013
    Broj postova
    2
    Reputacija
    0

poydrav, imam Huawei ascend y100 model U8185 i od pre nekoliko dana wifi nece da mi radi. kada krenem da ukljucim pise greska. u naprednim podesavanjima MAC i IP adresa su nedostupne, restartovala sam tel i dalje nista, na drugom tel uredno ukljucen wifi. ne znam sta da radim, molim pomoc

Savetnik Dr.Mobile's Avatar
    Registrovan
    Sep 2011
    Broj postova
    2.013
    Reputacija
    11

Najverovatnije je da je WiFi modul na vašem telefonu prestao sa radom. Imate li garanciju na uredjaj?

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Dec 2013
    Broj postova
    2
    Reputacija
    0

nemam.
    :/

Savetnik SoftMobile's Avatar
    Registrovan
    Jul 2011
    Broj postova
    659
    Reputacija
    9

U tom slučaju Vam preporučujemo da posetite neki do servisa u Smederevu, jer problem nije moguće rešit bez intervencije servisera.

Informacije o temi

Users Browsing this Thread

Trenutno ima 1 korisnika koji čitaju ovu temu. (0 registrovanih članova i 1 gosta)

Tagovi ove teme

Podeli ovu temu sa prijateljima na mreži

Podeli ovu temu sa prijateljima na mreži

Pravila postovanja

• Ne možete pokretati nove teme
  • Ne možete odgovarati na postove
  • Ne možete dodavati datoteke
  • Ne možete izmeniti svoje postove
  •