Strana 1 od 2 12 PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 1 do 10

Tema: Dekodiranje Nokia E72 modela, mreza Telenor

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Nov 2011
    Broj postova
    5
    Reputacija
    0

Dekodiranje Nokia E72 modela, mreza Telenor

Da li moze da se nabavi/kupi code za otkljucavanje Nokia-e E72? Kako/gde/koliko?
    Hvala unapred!

Administrator Dragan's Avatar
    Registrovan
    Jul 2011
    Broj postova
    67
    Reputacija
    10

Re: Dekodiranje Nokia E72 modela, mreza Telenor

Kodovi za Nokiu E72 mogu da se kupe za sve mreže. Potrebno je da telefon odnesete u bilo koji od servisa mobilnih telefona u Kragujevcu.
    Trenutno su kodovi gotovi za nekoliko sati, tako da telefon može biti otključan istog dana. Cena može da varira od servisa do servisa, pa vam savetujem da se prethodno informišete putem telefona.

Srdačan pozdrav

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Nov 2011
    Broj postova
    5
    Reputacija
    0

Hvala Dragane, ali mene zapravo zanima da li mogu sam da dodjem do koda preko neta npr. (i da platim naravno) ali sam da odradim to? Serviseri i dalje uzimaju previse za dekodiranje a telefon je vec dovoljno star model da ta cena malo opadne! Pa me vise zanima da li i gde mogu da nadjem kod!? Inace, pokusao sam na par sajtova ali nazalost nemaju kodove za Srbiju...

Hvala unapred!

Registrovan
    Jul 2011
    Broj postova
    67
    Reputacija
    10

Na žalost ne mogu se svi modeli sa svih mreža dekodirati preko imei broja. Za 90% mreža u EX-YU ne mogu se kupiti kodovi od operatera, kao što to može u mnogim zemljama EU.
    U slučaju Nokie E72 potrebno je pročitati potrebne podatke za generisanje koda.
    Čitanje podataka nije moguće bez upotrebe specijalizovanih servisnih alata.
    Za generisanje kodova pak opet treba drugi alat.
    Procedura za sve Nokia telefone navedene ovde je ista, što povlači istu cenu za sve.
    Sve to skupa daje visoku cenu dekodiranja pojedinih telefona.

Iskreno se nadam da će uskoro biti moguće malo jeftinije dekodirate navedene telefone.

Srdačan pozdrav

Serviser
    Registrovan
    Nov 2011
    Beograd, bulevar kralja aleksandra 136 lokal 3
    Broj postova
    8
    Reputacija
    0

@mladen

drugare samo da dopunim kolegu Dragana jer nazalost kao sto je i on rekao za Srbiju je uzas sto se tice kodova operatera,ali generalno kodovi za Nokia aparate nigde nisu jeftini pa cak i preko jer mislim da se oni i preko vrte i dalje po 30-40e pa ti je ipak bolje da skocis do nekog servisa u blizini da oni to rese.
    nije cena visoka za otkljucavanje e72 konkretno jer je kolega vec objasnio proceduru,visoka je za 1616,1800,5130 i sl gde otkljucavanje bez malo prevazilazi cenu polovnog aparata

poz zoran

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Nov 2011
    Broj postova
    5
    Reputacija
    0

..e pa koliko je to onda realno da se potrosi za dekodiranje e72jke? Gde je to najjeftinije itd.
    Zovem servise i svi mi govore slicnu pricu, kako je bas taj telefon tesko dekodirati i kako je cena visoka..bla bla bla..
    I onda, gde najjeftinije dekodirati?

hvala unapred...
    pozdrav

Registrovan
    Jul 2011
    Broj postova
    67
    Reputacija
    10

Generalno troškovi dekodiranja za skoro sve nove Nokie koje mogu da se dekodiraju su poprilični, što se svakako i odražava na krajnju cenu dekodiranja. Postoje indicije da bi cena dekodiranja od 1. decembra mogla da bude niža, pa ako ne žurite moj savet je da sačekate do tada.

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Nov 2011
    Broj postova
    5
    Reputacija
    0

Postoji jos jedna opcija dekodiranja ali jedino u slucaju da je istekao ugovor sa Telenorom na koji ste telefon i uzeli. Samo se prosetate do Telenor poslovnice i trazite kod za otkljucavanje telefona i dovidjenja! Ako ugovor nije istekao (uglavnom 2 godine mada ima i onih koji su uzeli na godinu dana) onda nista! Eto, to je najpovoljnija moguca opcija!

Pozdrav!

Serviser
    Registrovan
    Nov 2011
    Beograd, bulevar kralja aleksandra 136 lokal 3
    Broj postova
    8
    Reputacija
    0

@mladen
    moguce prijatelju ali sam imao par musterija kod mene u servisu koji nazalost nisu dobili kod iako je istekao ugovor.
    kao sto znam reci "Srbija je ovo brale..."
    moze im se da d.....u posten narod
    iako nije okvasen tel ili ispao mogu da ti ospore garanciju kao da jeste a ti se nemas kome zaliti(i tu je bilo slucajeva)pa onda nema ni koda a ni garancije
    dosta muke ali slazem se postoji i ta opcija

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Nov 2011
    Broj postova
    5
    Reputacija
    0

..pa sad ne razumem kakve veze ima da li je telefon kvasen ispadao itd. kada ja ne trazim nista vezano za garanciju!?
    Ja sam bio u Telenor poslovnici, i po novom zakonu su duzni da daju kod ako je ugovor istekao i sve izmireno prema njima, tj. Telenoru sto se tice placanja racuna. Apsolutno ne prave probleme! Niti su me pitali da li je kvasen niti ispadao, nisu cak ni pogledali telefon! Eto, to je moje iskustvo...ali ponavljam sada su po zakonu duzni da to odrade pa vrlo lako moze stvar da se zavrsi!
    Na kraju, bilo bi zaista glupo ne pokusati tu opciju jer sa druge strane je potrebno platiti minimum 40 eura, pa ko voli neka izvoli..

Informacije o temi

Users Browsing this Thread

Trenutno ima 1 korisnika koji čitaju ovu temu. (0 registrovanih članova i 1 gosta)

Tagovi ove teme

Podeli ovu temu sa prijateljima na mreži

Podeli ovu temu sa prijateljima na mreži

Pravila postovanja

• Ne možete pokretati nove teme
  • Ne možete odgovarati na postove
  • Ne možete dodavati datoteke
  • Ne možete izmeniti svoje postove
  •