Strana 1 od 2 12 PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 1 do 10

Tema: nokia asha 202

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Apr 2013
    Broj postova
    19
    Reputacija
    0

nokia asha 202

od pre neki dan dosla je u posed ova mala nokija i mogu reci da zadovoljavajuce radi,obzirom da ima 2 sim kartice,na moje prijatno iznenadjenje...
    -mislim na nokija i 2sim kartice-
    sad da predjem na bitnu stvar,a to je kako da nadjem i prebacim fotke sa telefona na komp,da izmedju ostalog vidim kako ,,pravi fotke,,nadam se zadovoljavajuceg kvaliteta,a i netreba mnogo exstra...dovoljno je da nisu mutne i da pokazu ono sto hocu da uslikam...
    na xp-eu komp ga nevidi,a na 7-ici ga vidi i mogu mem-karticu da punim i praznim,samo nemogu pronaci fotke koje sam uradio za probu.
    zaboravio sam da napomenem da je ubacena nn-2gb kartica u telefon i sljaka ok...

http://www.nokia.com/rs-sr/proizvodi...-1todtmx132347
    sve moguce pretrage me vode na link iznad ovog tekste,a tu u podrsci nenalazi pomenuti model kao da nepostoji,a jos par linkova su me opet doveli do gore pomenutog.
    Izmenio ale : 02-05-13 u 15:43 Razlog: ovako je prakticno

Savetnik SoftMobile's Avatar
    Registrovan
    Jul 2011
    Broj postova
    659
    Reputacija
    9

Re: nokia asha 202

Koristite li poslednju verziju Nokia Suita?
    Prikazuje li korektno model telefona u Nokia Suitu?

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Apr 2013
    Broj postova
    19
    Reputacija
    0

kad prikljucim na usb,komp ga vidi i vidi sve uglavnom,samo sto komp svaku aplikaciju,valjda nisam pogresio termin naziva,vidi kao praznu,a mem karticu vidi komplet a ona je formirana sa drugog telefona ubacena u nokiju.kad sam probao da vidim koji operativni ima nokija,nisam uspeo-bar mislim da se nisam dovoljno snasao sa odabirom sifre iz tutorijala,kao i za ostale podatke o telefonu.
    u pokusaju da provalim koji operativni je u pitanju,svugde sam dobio odgovor--fabricki--
    ja inace nisam nista dodavao,pa i oduzimao,takav je kakav dosao iz telenora,a kod njih je zaista ocajna ponuda,jer cene dodatnog placanja pored paketa,i cene novih aparata u slobodnoj prodaji su nebo i mars,
    zato mi i treba pomoc gde naci nesto od drajvera da spojim nokiju i komp,i da vidim koliko pruza nokija kao djepni fotkac,jer samsung y koji je pomenut neki dan ranije ,je beskoristan sa svojom kamericom,tako da ce sigurno otici kod nekog cika doktora da se pozabavi sa njim,ako ima smisla uopste,jer dosad nema mnogo pruzenih kvaliteta,a ovi iz vipa nece da cuju uposte vise ,a kamoli da prihvate bilo koi razgovor ouce o njemu.dovoljno je reci da i kao obican tel je nekoristan jer postaje nemoguce ostvariti obicnu tel vezu bez problema.sori za ovaj dodatak,a u razgovoru sam sa nekim likovima da pretresu samsunga do kraja u svemu.
    sad je proslo 1h,i jos uvek pokusavam nesto da uradim,a i ima efekta.nasao sam nokia suite 3.8.30 instalirao i uspeo da nadjem fotke a i da malo exsperimentisem i uporedim sposobnost kamerica nokije asha 202 i samsunga y gt-s5360,i mogu da kazem da je nokija daleko sposobnija od pomenutog samsunga.nokijine fotke su prilicno dobre i jasne,a i rezolucija dobra,dok samsungove koliko god rezolucija ima efekt na papiru,u praksi nema pomena,samo jos da dodam da fokusiranje i nema nekog efekta.mozda je ovo sve do softvera,al vreme ce pokazati pravu stvar kad bude prosao detaljnu analizu.
    Izmenio ale : 05-05-13 u 01:20 Razlog: samo prakticno dodavanje teksta

Savetnik Dr.Mobile's Avatar
    Registrovan
    Sep 2011
    Broj postova
    2.013
    Reputacija
    11

Preuzmite Nokia PC Suite
    Instalirajte PC suite restartujte PC
    Povežite telefon na PC i sačekajte da se drajveri instaliraju
    Što se tiče SD kartice trebalo bi da uradite formatiranje pomoću USB čitača

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Apr 2013
    Broj postova
    19
    Reputacija
    0

ovo je bas super detaljno sa mnogo funkcija i lepo radi...
    tenx...

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Apr 2013
    Broj postova
    19
    Reputacija
    0

drugari kakve su sanse da se ovoj nokiji nekako prosiri memorija i ubaci ako je moguce i neka navigacija....

Mobilni pretplatnik Garson's Avatar
    Registrovan
    Sep 2011
    Broj postova
    51
    Reputacija
    9

Ale koliko sam uspeo da vidim po netu Nokia Asha 202 podržava do 32GB SD karticu.
    E sad problem je što ovaj telefon nema GPS pa ti navigacija nebi mnogo značila na njemu.

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Apr 2013
    Broj postova
    19
    Reputacija
    0

hvala na odgovoru

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Apr 2013
    Broj postova
    19
    Reputacija
    0

nabavljena nova sd16gb kartica,pa me interesuje dali je nekako moguce prosirenje memorije u telefonu,ako je moguce i neko objasnjenje kako to uraditi.
    kao drugo-sta od aplikacija za video reprodukciju odgovara,nemislim na yutubeka vec video zapis-film

Mobilni pretplatnik Garson's Avatar
    Registrovan
    Sep 2011
    Broj postova
    51
    Reputacija
    9

Nema kod Nokie neke procedure za proširenje memorije, kad se ubaci veća kartica to je to. "Vidi" li telefon svih 16GB memorije sada?

Informacije o temi

Users Browsing this Thread

Trenutno ima 1 korisnika koji čitaju ovu temu. (0 registrovanih članova i 1 gosta)

Tagovi ove teme

Podeli ovu temu sa prijateljima na mreži

Podeli ovu temu sa prijateljima na mreži

Pravila postovanja

• Ne možete pokretati nove teme
  • Ne možete odgovarati na postove
  • Ne možete dodavati datoteke
  • Ne možete izmeniti svoje postove
  •