Strana 3 od 4 PrviPrvi 1234 PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 21 do 30

Tema: u romingu iphone 4s sa x sim daje invalid sim?!

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Apr 2013
    Broj postova
    14
    Reputacija
    0

Re: u romingu iphone 4s sa x sim daje invalid sim?!

Ok, tako sam sve uradila, medjutim kad sam kliknula na erase all data prvo mi se pojavila jabucica sa linijom koja se puni (nije se napunila do kraja), a onda se ugasio i sve vreme stoji onaj kruzic koji se okrece, vec preko sat vremena tako..

- - - Ažurirano - - -

*ne data nego settings and contents kao sto ste rekli... sad gledam po internetu pise da moze da se zaglavi tako ako je jailbreakovan, da li je to tacno?

Savetnik Dr.Mobile's Avatar
    Registrovan
    Sep 2011
    Broj postova
    2.013
    Reputacija
    10

Ako je Jailbreak instaliran onda je potrebno prvo uraditi deinstalaciju Jailbreaka pa tek onda erase.
    Pritisnite Home taster i prikačite telefon na PC na kome je pokrenut iTunes. Upišite najnoviju verziju 6.1.3. Ako se ne varam vi imate X-Sim verzija 4.19?

Na ovaj način dobijate najnoviju verziju softvera u telefonu ali bez Jailbreaka.
    Ukoliko želite Jailbreak po svaku cenu onda upišite custom firmware 6.1.2 sa Jailbreakom, ali nisam siguran da će Vam telefon raditi bez problema koji ste već imali.

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Apr 2013
    Broj postova
    14
    Reputacija
    0

Gospodine ne razumem se toliko u telefone da bih mogla sama da ceprkam po njemu, niti zelim da nesto pokvarim. Vi mi kazete da moram da instaliram najnoviju verziju iosa da bi mi telefon proradio? Da li imate neko objasnjenje zasto je odjednom prestao da funkcionise nakon sto je bio iskljucen 2h? Jer je pre toga sve radilo. A x sim sam narucila pre 2-3 meseca koliko se secam verzija je 4.18

Registrovan
    Sep 2011
    Broj postova
    2.013
    Reputacija
    10

Jovana, ja samo pokušavam da Vam pomognem da ponovo pokrenete telefon.
    Neophodno je da se u telefon upiše softver kako bi ponovo mogli da ga koristite. Možda je telefon uradio update podešavanja operatera i tako došlo do deaktivacije telefona.
    Ako je X-sim 4.18 onda je potrebno da se upiše verzija koja je već bila u telefonu 6.1.2 jer X-sim sa verzijom 4.18 ne može da radi na telefonu sa iOS 6.1.3
    Ukoliko se ne snalazite najbolje biće potrebno da zamolite nekoga da to uradi za Vas.

Savetnik Halo Halo's Avatar
    Registrovan
    Jul 2011
    Broj postova
    565
    Reputacija
    8

Poštovana Jovana,

Ukoliko se ne snalazite možete nam poslati telefon i X-sim karticu da uradimo update i aktivaciju.

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Apr 2013
    Broj postova
    14
    Reputacija
    0

Hvala na pomoci, samo sad sam u dilemi da li je x sim 418 ili 419, da li znate kako bih to mogla da proverim? Jer vise mi se ne pojavljuje pri ukljucivanju telefona da konfirmujem tako da ne mogu nigde da vidim.
    Takodje jos jedna stvar me zbunjuje, kaze da sim kartica nije kompatabilna, a u gornjem levom uglu stoji kao da je nasao mrezu... Prilazem vam screenshot: http://s7.postimg.org/du51jjpnf/image.jpg
    Hvala

Registrovan
    Sep 2011
    Broj postova
    2.013
    Reputacija
    10

Imate li možda nekoga ko poseduje aktiviran iphone 4S? Ubacite svoju X-sim karticu u njegov telefon i na početnom ekranu će se videti verzija X-sima.
    Ovo se može proveriti i na sim free telefonu.
    Mislim da niste ispratili neki od koraka sa videa za aktivaciju pomoću X-sim kartice.

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Apr 2013
    Broj postova
    14
    Reputacija
    0

Proverila sam, verzija je 419. Uradila sam update na ios 6.1.3, vise nema jailbreaka medjutim i dalje nece da nadje mrezu, a sad mi opet daje invalid sim

Savetnik Halo Halo's Avatar
    Registrovan
    Jul 2011
    Broj postova
    565
    Reputacija
    8

Poštovana Jovana,

Ukoliko se Vaš iphone ne može aktivirati pomoću X-sim preostaje jedino mogućnost da se telefon aktivira pomoću originalne kartice.
    Ukoliko nemate Orange karticu, možete do nas poslati telefon i X-sim karticu da uradimo aktivaciju telefona i proverimo ispravnost X-sim kartice.
    Ukoliko postoji problem sa Vašom X-sim karticom biće zamenjena novom.

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Apr 2013
    Broj postova
    14
    Reputacija
    0

Imam orange karticu i uspela sam da aktiviram, kada stavim orange nadje mrezu normalno, preko rominga. ali kada ubacim x sim i telenor odmah mi da sim failure i pise invalid sim...

Informacije o temi

Users Browsing this Thread

Trenutno ima 1 korisnika koji čitaju ovu temu. (0 registrovanih članova i 1 gosta)

Tagovi ove teme

Podeli ovu temu sa prijateljima na mreži

Podeli ovu temu sa prijateljima na mreži

Pravila postovanja

• Ne možete pokretati nove teme
  • Ne možete odgovarati na postove
  • Ne možete dodavati datoteke
  • Ne možete izmeniti svoje postove
  •