Prikazivanje rezultata 1 do 5

Tema: Alcatel ot 818 podešavanja za internet i mms

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Jun 2012
    Broj postova
    4
    Reputacija
    0

Alcatel ot 818 podešavanja za internet i mms

Zasto ne mogu da dobijem podesavanja da koristim wap i mms?Kupio sam kod vas KOD i kodirao sa vip-a na mts i kad udjem u meni mts-a i trazim da mi posalju sms sa podesavanjima taj sms mi uopste ne stigne tako da ne mogu da koristim net jer ne mogu da koristim vip-ove parametre.U cemu je problem?

Savetnik Halo Halo's Avatar
    Registrovan
    Jul 2011
    Broj postova
    565
    Reputacija
    8

Re: Alcatel ot 818 podešavanja za internet i mms

Poštovani,

Automatska podešavanja za gprs i mms možete dobiti od operatera za telefone koje oni daju na svojim mrežama, ali ne za sve modele koji se proizvode i kojih nema u njihovoj ponudi.
    Čak za mnoge modele koji se nalaze u ponudi operatera ne možete dobiti automatska podešavanja već parametre za pristup internetu morate uneti ručno.
    Za mnoge operatere proizvodjači izradjuju takozvane kustomizovane telefone pa tako u telefonu kada ga kupite od provajdera imate uradjena sva podešavanja i mnoštvo namenskih aplikacija itd.
    Koliko je nama poznato MTS nije do sada imao u svojoj ponudi Alcatel OT 818 pa zato i ne postoje automatska podešavanja za gprs i wap.
    Ovde možete pronaći MMS podešavanja za mts mrežu, a ovde GPRS podešavanja.

Ukoliko budete imali pitanja postavite ih u nastavku teme, a mi ćemo se potruditi da vam pomognemo.

Srdačan pozdrav,
    Halo Halo

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Jun 2012
    Broj postova
    4
    Reputacija
    0

Re: alcatel ot 818

Kupio sam kod vas KOD i ne mogu da dobijem od mts-a poruku sa podesavanjima za wap i mms a telefon je prethodno bio na vip-ovoj mrezi.U cemu je problem zbog cega ne mogu da dobijem podesavanja?

Savetnik Dr.Mobile's Avatar
    Registrovan
    Sep 2011
    Broj postova
    2.013
    Reputacija
    10

Poštovani premestili smo temu u sekciju mt:s u kojoj možete naći potrebna podešavanja za vaš telefon.

Savetnik Halo Halo's Avatar
    Registrovan
    Jul 2011
    Broj postova
    565
    Reputacija
    8

Citiram Original postovao Malakar Pogledaj post
    Kupio sam kod vas KOD i ne mogu da dobijem od mts-a poruku sa podesavanjima za wap i mms a telefon je prethodno bio na vip-ovoj mrezi.U cemu je problem zbog cega ne mogu da dobijem podesavanja?
    Poštovani,

Zahvaljujemo Vam što ste nam ukazali poverenje i kupili kod kod nas.

Poruku sa podešavanjima za gprs i mms od strane operatera dobijate odmah nakon što po prvi put uključite svoj telefon sa MTS karticom samo u slučaju da takva podešavanja kod operatera postoje.
    Automatska podešavanja ne postoje za sve modele telefona već postoje za telefone kojih ima u ponudi MTS-a.
    Zašto operateri ne prave automatska podešavanja za sve modele telefona? Odogovor je jednostavan: Trebale bi im godine da to urade koliko ima modela telefona.

U slučaju da od operatera nije moguće dobiti poruku sa podešavanjima, parametre za pristup trebate da podesite sami.

Ovo generalno važi za sve modele telefona bez obzira dali su kodirani, dekodirani, rootovani, flešovani idr.

Parametri za pristup kod Alcatel OT 818 možete podesiti na sledeći način:

1. Podešavanje parametara za GPRS vršite u Settings -> Connectivity -> Data account -> GPRS
    2. Kliknite na profil da ga označite, a zatim na četiri kvadratića u donjem levom uglu i izaberete "Modify"
    3. Zatim unestite parametre iz prvog posta
    4. Kliknite na znak diskete u donjem levom uglu kada ste završili da bi telefon zapamtio podešavanja

Podešavanja možete pogledati ovde:

Parametri za slanje MMS poruka
    Parametri za pristup internetu putem GPRS-a

Ukoliko budete imali bilo kakvih problema da ručno podesite svoj telefon za prijem mms-a i prustup internetu putem gprs-a mi ćemo vam rado pomoći.

Informacije o temi

Users Browsing this Thread

Trenutno ima 1 korisnika koji čitaju ovu temu. (0 registrovanih članova i 1 gosta)

Tagovi ove teme

Podeli ovu temu sa prijateljima na mreži

Podeli ovu temu sa prijateljima na mreži

Pravila postovanja

• Ne možete pokretati nove teme
  • Ne možete odgovarati na postove
  • Ne možete dodavati datoteke
  • Ne možete izmeniti svoje postove
  •