Strana 1 od 2 12 PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 1 do 10

Tema: Problem sa ICS 4.0.4

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Jun 2012
    Broj postova
    7
    Reputacija
    0

Problem sa ICS 4.0.4

Da li neko ima problem sa ovom novom nadogradnjom softvera?

Savetnik Dr.Mobile's Avatar
    Registrovan
    Sep 2011
    Broj postova
    2.013
    Reputacija
    11

Re: Problem sa ICS 4.0.4

Kako se manifestuju problemi na vašem telefonu?

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Jun 2012
    Broj postova
    7
    Reputacija
    0

Desava mi se da kamera u HD rezimu secka, brzo se greje procesor dok sam na net u.... U pitanju je Sony Xperia Ray. Probao sam da uradim repair i fabricko brisanje, cak sam i uzeo memorijsku karticu Class 10 ali sve isto???

Registrovan
    Sep 2011
    Broj postova
    2.013
    Reputacija
    11

Da li ste probali da uradite sledeće da uradite backup telefona (imenik i drugi vama bitni podaci), posle toga uradite reset telefona na fabrički i uradite update telefona preko Sony Companion softvera.

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Jun 2012
    Broj postova
    7
    Reputacija
    0

Probao sam sve to ali opet ista stvar.... Na nekim forumima sam procitao da ljudi koji su taj model prebacili na ICS imaju isti problem pa me zanima da li je to neka softverska greska ili je ipak nesto drugo u pitanju?

Registrovan
    Sep 2011
    Broj postova
    2.013
    Reputacija
    11

Uglavnom bude softverska greška.
    Nedavno sam čitao na SE developer blogu da su se programeri koji rade na izradi verzija Androida za SE telefone žalili da ne mogu da postignu da isprate sve promene koje se dešavaju i da im se nenamerno potkrade mnogo grešaka.
    Softveri za mobilne telefone su postali veoma glomazni i prosto je nemoguće napraviti savršenu verziju kod koje sve radi.
    Zato savetujem da se prelazak ne radi prvog dana kada se nova verzija pojavi, već treba sačekati neko vreme da vidite kakva su iskustva drugih pa tek onda se odlučiti na update.

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Jun 2012
    Broj postova
    7
    Reputacija
    0

Po vama koje je resenje za moj problem? Da saljem telefon u servis da vrate na stari 2.3.4 ili da sacekam neku novu nadogradnju ako je skorije i bude bilo?

Registrovan
    Sep 2011
    Broj postova
    2.013
    Reputacija
    11

Ukoliko ne možete da koristite telefon normalno odnesite ga u servis.
    Ukoliko imate mogućnosti da telefon koristite koliko toliko, sačekajte neki budući update.

Probajte i sledeću varijantu da sami popravite telefon:

1. Napravite rezervnu kopiju imenika, slika poruka i drugh vama bitnih podataka na karticu ili pc. OVAJ POSTUPAK BRIŠE SVE PODATKE IZ TELEFONA.
    2. Instalirajte ICS ponovo
    3. Konektujte telefon na PC
    4. Pokrenite PC companion
    5. Kliknite na "Support zone"
    6. Sada kliknite na "Phone software update"
    7. Izaberite "Repair phone"
    8. Pratite uputstva softvera dok se update softvera na završi
    9. Testirajte telefon
    10. Vratite kopiju podataka u telefon

Podelite sa članovima foruma rezultat.

Ukoliko budete imali pitanja tu smo da pomognemo.

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Jun 2012
    Broj postova
    7
    Reputacija
    0

Sto se tice telefona sve radi skoro dobro sem sto kada koristim kameru u HD rezimu dosta secka pa me to jako nervira i primetio sam da se brzo i za kratko vreme greje procesor kada sam na internetu.... Repair i fabricko resetovanje sam vec 3 puta probao kako ste i naveli u postu ali isti efekat svaki put. Probao sam da saznam na Sony evom blogu (support) u cemu je problem i trazili su mi snimak sa kamere, medjutim i dalje sam ostao bez odgovora sto smatram da su veoma neodgovorni prema korisnicima njihovih aparata (telefona). Iskreno mislim da im je ovaj njihov ICS samo sminka kako bi dobili na nekoj popularnosti il sta vec i nista drugo. U svakom slucaju Vama puno hvala za to sto ste mi izasli u susret i pokusali pomoci! Meni je jedino preostalo resenje da sacekam jos malo da vidim da li ce mozda biti nekakve ispravke softvera ili ne a ako ne bude poslacu aparat u servis...

Registrovan
    Sep 2011
    Broj postova
    2.013
    Reputacija
    11

Telefonu kada radi snimanje videa u HD režimu treba više resursa nego kada radi snimanje u običnoj rezoluciji. Probajte da smanjite rezoluciju snimka da možete bar nekako da koristite kameru dok se problem ne reši.
    Mislim da se ne greje procesor prilikom surfovanja po netu već WiFi kartica. Da li se grejala ranije kada je bila starija verzija Androida?

Informacije o temi

Users Browsing this Thread

Trenutno ima 1 korisnika koji čitaju ovu temu. (0 registrovanih članova i 1 gosta)

Tagovi ove teme

Podeli ovu temu sa prijateljima na mreži

Podeli ovu temu sa prijateljima na mreži

Pravila postovanja

• Ne možete pokretati nove teme
  • Ne možete odgovarati na postove
  • Ne možete dodavati datoteke
  • Ne možete izmeniti svoje postove
  •