Strana 1 od 2 12 PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 1 do 10

Tema: Kako uraditi update softvera Alcatel telefona sa Android OS - Telenor One Touch

Savetnik Dr.Mobile's Avatar
    Registrovan
    Sep 2011
    Broj postova
    2.013
    Reputacija
    11

Kako uraditi update softvera Alcatel telefona sa Android OS - Telenor One Touch

Ukoliko vaš Alcatel ima odredjenih softverskih problema, da povremeno blokira ili da neke opcije na telefonu ne rade kako treba, možete uraditi update softvera.
    Poželjno je da pre nego što krenete sa ažuriranjem softvera svog telefona napravite rezervnu kopiju podataka koristeći Alcatel Android Manager.

Napomena:
    Obavezno napunite bateriju do kraja
    Pažljivo pratite uputstvo koje vam softver prikazuje, jer se uputstvo razlikuje od modela do modela telefona.

1. Sa sajta za podršku proizvodjača preuzmite softver za ažuriranje Alcatel One Touch Upgrade (objasnićemo postupak na modelu OT 990). Postupak je isti ili sličan i za druge modele.
    2. Instalirajte Alcatel One Touch Upgrade softver na svoj računar
    3. Konektujte uključen telefon na PC
    4. Windows će instalirati potrebne drajvere za vaš telefon
    5. Startujte Alcatel One Touch upgrade softver, a zatim izaberite model vašeg telefona sa ponudjene liste
    6. Pažljivo pratite uputstvo koje vam softver prikazuje korak po korak
    7. Update softvera je proces koji može da potraje i do 40 minuta, zavisno od modela telefona

Ukoliko imate pitanja postavite ih u nastavku teme.
    Izmenio Dr.Mobile : 28-02-13 u 12:05 Razlog: Ažuriranje linkova

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Jul 2013
    Broj postova
    1
    Reputacija
    0

Re: Kako uraditi update softvera Alcatel telefona sa Android OS - Telenor One Touch

Napravio sam backup. Preuzeo softver. Instalirao ga. Konektovao telefon. Instalirali se drajveri. Kada pokrenem softver pojavi se obavestenje da telefon nije detektovao i da ga ugasim i zadrzim home dugme. Tu nastaje PROBLEM.. Nista se ne desava sa home dugmetom.. Moze pomoc? Hvala!

Registrovan
    Sep 2011
    Broj postova
    2.013
    Reputacija
    11

Re: Kako uraditi update softvera Alcatel telefona sa Android OS - Telenor One Touch

Da li je baterija napunjena?
    Isključite druge uredjaje sa USB-a ukoliko ih ima.
    Isključite telefon, konektujte na USB kabl, pritisnite i držite taster Home, zatim pokrenite softver.

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Jul 2013
    Broj postova
    7
    Reputacija
    0

imam ot 985 i neće komp da mi instalira drajvere za njega, jel ima neko ja ne mogu da nađem nigde?

Registrovan
    Sep 2011
    Broj postova
    2.013
    Reputacija
    11

Pokušajte da instalirate Alcatel Android MTK drajvere. U slučaju da PC i dalje ne prepoznaje pokušajte sa MTK USB drajverima.
    Poželjno je da nakon instalacije drajvera uradite restart računara.

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Jul 2013
    Broj postova
    7
    Reputacija
    0

ot 985 mi je dekodiran, bio je na telenor mreži. ako bih uradio update preko Alcatel One Touch Upgrade da li bi telefon ponovo bio kodiran na telenor?
    da li u toku update-a treba obratiti pažnju na nešto da se to ne desi?

Savetnik Halo Halo's Avatar
    Registrovan
    Jul 2011
    Broj postova
    565
    Reputacija
    9

Imate li informaciju da li je telefon dekodiran preko fabričkog koda ili preko servisnog alata?
    Ukoliko je telefon dekodiran pomoću fabričkog koda neće se zaključati.
    Ukoliko je dekodiran direktno preko servisnog alata postoji mogućnost da će se telefon zaključati nakon updatea.
    Na žalost ne možete uticati na ponovno zaključavanje telefona prilikom updatea. Ovo se retko dešava ali uvek postoji mogućnost.

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Jul 2013
    Broj postova
    7
    Reputacija
    0

Instalirao sam drugi rom na tel koji je inače kupljen u telenoru, sada bi ga reklamirao u telenoru pa hoću da ga vratim na originalni telenorov rom. One Touch Upgrade S 2.8.0 mi izbaci poruku da je najnovija verzija programa instalirana na telefonu i prekine proces. Kako da vratim originalni telenorov ROM?

Registrovan
    Sep 2011
    Broj postova
    2.013
    Reputacija
    11

Na isti način kako ste instalirali drugi rom upišite i telenorov originalni nazad.
    One Touch Upgrade neće da ga upiše jer za njega Vaš telefon nije sa Telenora.
    Recimo da ste u telefon upisali rom za T mobile mrežu, One Touch upgrade čita iz roma odredjene podatke i proverava ima li na alcatelovom serveru nove verzije za T mobile, a ne za Telenor.

Nadam se da sam uspeo da pojasnim.

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Jul 2013
    Broj postova
    7
    Reputacija
    0

Citiram Original postovao Dr.Mobile Pogledaj post
    Na isti način kako ste instalirali drugi rom upišite i telenorov originalni nazad.
    One Touch Upgrade neće da ga upiše jer za njega Vaš telefon nije sa Telenora.
    Recimo da ste u telefon upisali rom za T mobile mrežu, One Touch upgrade čita iz roma odredjene podatke i proverava ima li na alcatelovom serveru nove verzije za T mobile, a ne za Telenor.

Nadam se da sam uspeo da pojasnim.
    Jasno kao dan
    Samo nemam telenorov rom!
    Gde da ga nađem?

Informacije o temi

Users Browsing this Thread

Trenutno ima 1 korisnika koji čitaju ovu temu. (0 registrovanih članova i 1 gosta)

Tagovi ove teme

Podeli ovu temu sa prijateljima na mreži

Podeli ovu temu sa prijateljima na mreži

Pravila postovanja

• Ne možete pokretati nove teme
  • Ne možete odgovarati na postove
  • Ne možete dodavati datoteke
  • Ne možete izmeniti svoje postove
  •