Strana 1 od 2 12 PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 1 do 10

Tema: Instalacija (Original Telenorov ROM 2.2.2)

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Feb 2012
    Broj postova
    14
    Reputacija
    0

Instalacija (Original Telenorov ROM 2.2.2)

Instalacija Teleronovog Rom-a na jedan klik,
    Rom je originalan i bez root-a. Nadam se da će mnogima koristiti!

1. Izvaditi sim i sd karticu iz telefona.
    2. Instalirati potrebne drivere koje imate na forumu (Opciono)
    3. Telefon paliti na dugme (Volume down + Power).
    4. Kada zasvetle samo tasteri držati ga 10 sekundi i zatim ga spojiti sa računarom.
    5. Kliknuti na install-firmware i sačekati da se telefon restartuje.
    6. Kada se na ekranu pojavi punjenje baterije onda ga otkačiti.
    7. Čestitamo, imate nov originalni Telenorov ROM u telefonu.

Kod:
    http://www.4shared.com/rar/KqZ1lsqq/Telenor_OneTouch_990_original.html
    Sve što radite, radite na svoju odgovornost!
    Otklonjen mali nedostatak!
    15.03.2012
    ================================================== ================================================== ===========================

Dodatak!

Ovo je isti program, isti način ubacivanja samo što je u ovaj Telenorov ROM ubačen Root!
    Kod:
    http://www.4shared.com/rar/Wm8rIkhw/Telenor_OneTouch_990_root.html
    Nadam se da sam mnogima pomogao!
    Programi su u funkciji preko mesec dana!
    Izmenio PAGZLY : 15-03-12 u 23:08 Razlog: Novi Link

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Apr 2012
    Broj postova
    9
    Reputacija
    0

Re: Instalacija (Original Telenorov ROM 2.2.2)

Pozdrav,
    interesuje me da li neko ima problema sa ubacivanjem ovog ROM-a jer ja sa originalnim kada sam kupio telefon nemogu da upalim BLUETOTH?
    Da li je sa ovim isto ili,... moj u telefonu je 2.2.2

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Feb 2012
    Broj postova
    14
    Reputacija
    0

Bluetooth radi normalno a verovatno radi i kod vas, u podešavanjima nije dovoljno samo aktivirati bluetooth, ima dodatna opcija da se aktivira da telefon bude vidljiv u narednik 120 sekundi.

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Apr 2012
    Broj postova
    5
    Reputacija
    0

Imam jedno pitanje. Hocu da ubacim taj root-ovan rom, ali ne uspevam. Kad upalim mob.tako kako pise nista se ne desi, tj.odmah normalno pocne sa podizanjem sistema. I u firmware stoji "waiting for device". Da li u tel.treba da bude oznaceno ono usb deb.? Nisam ja instalirao drivere, nego je win.(windows 7, 32bit) sam instalirao.. I kad idem u device manager kad je mob.prikljucen pojave mi se neka 2 porta Alcatel HS-USB diagnostics 9017(com6) a drugi je NMEA 9017(com8). Ako neko moze da mi pomogne sta da radim? Hocu da uradim root najvise zbog onih telenorovih aplikacija, da to sve pobrisem. Mislim da je problem u drajverima, ali bolje da mi neko to potvrdi i ako bi mogli da mi kazete samo tacno koje drajvere da instaliram. Hvala unapred..

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Feb 2012
    Broj postova
    14
    Reputacija
    0

Kada je ugašen telefon, prvo pritisnite dugme za stišavanje zvuka i držite a drugom rukom pritisnite dugme za paljenje, kada telefon zavibrira pustite dugme za paljenje ali nastavite da držite dugme za stišavanje 5-10 sek. Sada treba da je crn ekran i tako ga spojite na računar i pokrenite program.

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Apr 2012
    Broj postova
    5
    Reputacija
    0

ahaa, ja sam nisam drzao dugme za stisavanje nego pustim oba u isto vreme. Sad cu pokusati tako. Hvala!

To je to.. sad sam probao, uradjeno je sve, ali problem je sto izgleda kao da nije rutovan? Kad udjem u neke telenorove aplikacije, ne postoji opcija ni da ih brisem, ni da ih premestim? u cemu je sad problem.. sve je isto kao sto je i bilo??
    Izmenio Goran Rakic : 23-04-12 u 13:40

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Feb 2012
    Broj postova
    14
    Reputacija
    0

Nađite na Google RootExplorer.apk kroz taj program imate mogućnosti brisanje i dodavanje aplikacija, vodite računa šta brišete jer neke sistemske aplikacije moraju da tu stoje da bi telefon normalno funkcionisao.
    Ovako izgleda, samo što je ovo drugi telefon a suština je ista.

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Apr 2012
    Broj postova
    5
    Reputacija
    0

Imam tu aplikaciju, i kad dodjem do mojih aplikacija, znaci na system/app, na koju god ikonicu da kliknem ponudi mi da je instal, view i cancel. A i sve ikonice su mi sa oni zelenim robotom, nisu onako oznacene za svaku aplikaciju posebno, ka npr.na slici gore. A iz telenora bih obrisao onaj 111 meni, onda onu vremensku prognozu, barcode scener, bebbled, easy instaler, latitude, layar, shazam... uopste mi nisu potrebne, a i na mts-u sam.

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Feb 2012
    Broj postova
    14
    Reputacija
    0

Prvo morate gore prebaciti sa R/O na r/w pa zatim koju aplikaciju želite da uklonite duže držite prst na njoj i dobićete meni sa raznim funkcijama gde stoji i funkcuja "delete".

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Apr 2012
    Broj postova
    5
    Reputacija
    0

nece ni tako, uradio sam to, i kad probam na delete, kaze da je fajl read only.. Nista, necu vise da dosadjujem, moracu na neki drugi nacin da uradim root.. nije da mi bas smetaju te telenorove aplikacije, nego sto mi treba mesta. Neke aplikacije za sad mogu da prebacim na sd, ali vecinu ne mogu. Npr.samo igo mi zauzima preko 30mb, a ne mogu da ga prebacim na sd. Probao sam i sa onim app2sd i nesto nije htelo. Hvala u svakom slucaju na pomoci.

Informacije o temi

Users Browsing this Thread

Trenutno ima 1 korisnika koji čitaju ovu temu. (0 registrovanih članova i 1 gosta)

Podeli ovu temu sa prijateljima na mreži

Podeli ovu temu sa prijateljima na mreži

Pravila postovanja

• Ne možete pokretati nove teme
  • Ne možete odgovarati na postove
  • Ne možete dodavati datoteke
  • Ne možete izmeniti svoje postove
  •