Strana 1 od 3 123 PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 1 do 10

Tema: Alcatel OT 990 podešavanje Wi-Fi mreže

Administrator Dragan's Avatar
    Registrovan
    Jul 2011
    Broj postova
    67
    Reputacija
    10

Alcatel OT 990 podešavanje Wi-Fi mreže

Da bi sa svog Alcatel OT 990 pristupali internetu preko WiFi konekcije morate obaviti par jednostavnih podešavanja.

1. Udjite u meni telefona
    2. Izaberite Settings
    3. Izaberite Wirelles and Networks
    4. Uključite WiFi
    5. Udjite u Wi-Fi settings da biste podesili potrebne parametre za pristup WiFi mreži
    6. Sada bi trebalo da vidite sve dostupne WiFi mreže u svojoj okolini. Ako je mreža sa zaštićenim pristupom pored imena mreže će se pojaviti simbol katanca
    7. Kliknite na ime mreže kojoj želite da pristupite
    8. Unesite lozinku i potvrdite klikom na Connect
    9. Sačekajte da vaš telefon dobije svoju IP adresu
    10. Ako je sve ok, spremni ste za pristup internetu

Video prezentacija podešavanja pristupa WiFi mreži na Android telefonu.

Ukoliko imate dodatnih pitanja postavite ih u nastavku teme.

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Feb 2012
    Broj postova
    2
    Reputacija
    0

Re: Alcatel OT 990 podešavanje Wi-Fi mreže

Mene bi zanimalo ako znate, kako se koristi ova telenor pametna mreza? Tj. u performanse telefona spada i HSDPA 900/2100, jel je preko toga internet besplatan? Stvarno ovo ne razumem, nigde nisam mogao da nadjem odgovor na ovo pitanje.

Savetnik Dr.Mobile's Avatar
    Registrovan
    Sep 2011
    Broj postova
    2.013
    Reputacija
    11

Izraz "Pametna mreža" bi od prilike trebalo da znači brzi pristup internetu preko mobilnih telefona novije generacije gde spadaju HSDPA, HSUPA itd.
    Alcatel OT 990 ili Telenor OneTouch 990 podržava HSDPA brzinu prenosa podataka.

Telenor mreža u Srbiji podržava sledeće tehnologije prenosa podataka:

2G

GSM (Global System for Mobile Communications)Naša mreža se bazira na GSM standardu. GSM je 2G međunarodni standard za digitalne mobilne komunikacije. Primenjuje se u gotovo svim zemljama sveta i prilagođen je transmisiji glasa. Naša 2G mreža odgovara svim svetskim standardima mobilne telefonije. Brzine prenosa podataka u 2G mreži pogledajte ovde.
    U ovom trenutku, Telenor GSM mreža pokriva gotovo 90% teritorije i 95% populacije u Srbiji. Pogledajte mapu pokrivenosti.

GPRS (General Packet Radio Service)
    GPRS je tehnologija prenosa podataka preko 2G mobilne mreže. Omogućava svim pretplatnicima Telenorove mreže jednostavan i brz pristup Internetu. Resursi mreže se koriste samo kada se podaci zaista šalju ili primaju. Naplaćuje se samo stvarni obim transfera podataka. Ova usluga je uvedena 2003. godine. Pogledajte mapu pokrivenosti.

Maksimalna teoretska brzina prenosa podataka iznosi 114 kbps na downlink-u i 56 kbps na uplink-u. Korisnik može da očekuje realne brzine od oko 40-50 kbps na downlink-u i 15-20 kbps na uplink-u.

EDGE (Enhanced Data for GSM Evolution)
    EDGE prestavlja unapređenu 2G mrežu. Omogućava znatno veći propusni opseg i bržu transmisiju podataka i veći kapacitet za mobilne korisnike. Ovaj servis je u komercijalnoj upotrebi od novembra 2004. godine. Na kraju renovacije, cela 2G mreža će podržavati EDGE tehnologiju. Pogledajte mapu pokrivenosti.

Maksimalna teoretska brzina prenosa podataka je više od tri puta veća u odnosu na GPRS i iznosi 384 kbps na downlink-u i 88 kbps na uplink-u. Realan protok od oko 100 kbps na downlink-u i oko 40 Mbps na uplink-u obezbeđuje osnovne internet servise, web pretragu, e-mail i korišćenje novih aplikacija.

3G

UMTS (Universal Mobile Telecommunications System)UMTS je oficijelni evropski standard za realizaciju 3G mobilnih telekomunikacionih tehnologija. Uz GSM, to je najrasprostranjeniji sistem javne mobilne telefonije na planeti. Osim prenosa govora i poruka, ova tehnologija omogućava i uspostavljanje video poziva i brzi prenos podataka (broadband) pomoću WCDMA (Wideband Code Division Multiple Access) tehnike pristupa. Brzine prenosa podataka u 3G mreži pogledajte ovde.
    UMTS mreža je počela sa komercijalnim radom 1. marta 2007, a u ovom trenutku pokriva preko 60% populacije.Pogledajte mapu pokrivenosti.

HSPA (High-Speed Packet Access)HSPA je komunikacioni protokol u UMTS mrežama koji omogućava znatno veće korisničke protoke u 3G mreži i veći kapacitet uz smanjeno kašnjenje, a prenos podataka je i do pet puta brži u novoj mreži. Na kraju renovacije, cela 3G mreža će podržavati HSPA tehnologiju. Pogledajte mapu pokrivenosti.

Maksimalna teoretska brzina prenosa podataka iznosi 14 Mbps na downlink-u (HSDPA) i 2 Mbps na uplink-u (HSUPA). Realni protoci se kreću od 4 – 6 Mbps na downlink-u i oko 1 Mbps na uplink-u, i obezbeđuju najnaprednije data servise: brzo surfovanje, download muzike i videa, streaming, youtube, skype…

HSPA+ (Evolved HSPA)
    HSPA+ tehnologija trenutno podržava najveće korisničke protoke u Telenor mreži, često se naziva i 3G+ tehnologijom. Obezbeđuje najbolje iskustvo na mobilnom internetu, a na kraju renovacije će biti dostupna u većim gradovima u Srbiji. Pogledajte mapu pokrivenosti.

Maksimalna teoretska brzina prenosa podataka iznosi 21 Mbps na downlink-u i 5.76 Mbps na uplink-u. Realni korisnički protoci se kreću oko 8 Mbps, a u boljim uslovima idu i preko 10 Mbps na downlink-u i oko 1.5 – 2 Mbps na uplink-u. Više informacija o kvalitetu nove mreže.

HSPA i HSPA+ tehnologije u okviru nove, Telenor Pametne mreže su u komercijalnoj upotrebi od maja 2011. godine.

Da li je internet besplatan zavisi od tarifnog paketa koji koristite.
    Prenesi i surfuj paketi sada uključuju neograničen internet protok.

*PRENESI I SURFUJ 150 ima 150MB, PRENESI I SURFUJ 500 500MB, PRENESI I SURFUJ 1000 1GB, PRENESI I SURFUJ 2000 2GB, PRENESI I SURFUJ 3000 3GB internet saobraćaja po maksimalnoj brzini pristupa. Nakon ovoga možeš nastaviti da koristiš Internet do kraja meseca bez naknade, sa smanjenom brzinom.
    Citirani podaci su preuzeti sa sajta Telenora i podložni su promenama.

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Feb 2012
    Broj postova
    2
    Reputacija
    0

Nisam bio bas razumeo nacin na koji funkcionise HSDPA, sad kada znam da je za besplatan internet potreban PRENESI I SURFUJ paket, na taj cu i da se pretplatim. Hvala puno.

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Jun 2012
    Broj postova
    1
    Reputacija
    0

danas kupio mobitel u tele 2
    prilikom spajanja kod Wi-Fi mi se nom stop pojavljiva pregledavanje a kod mreže onemogućeno,osigurano sa WEP/WEP2 PSK
    dali je to problem sa mrežom?,bio sam udaljen 0,5m od modema kada sam probao uhvatiti mrežu

Savetnik Dr.Mobile's Avatar
    Registrovan
    Sep 2011
    Broj postova
    2.013
    Reputacija
    11

Poštovani Kruno,

Pretpostavljam da je WiFi mreža kojoj želite da pristupite zaštićena, pa je potrebno da unesete lozinku koja je postavljena na vašem modemu da biste joj pristupili.

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Aug 2012
    Broj postova
    3
    Reputacija
    0

imam ovaj telefon i kod mene WI-FI radi bez problema
    ali kada ga isključim interent neće da mi radi tj. neće da uspostavi konekciju preko mts sim kartice prijavljuje da veza nije uspela i ako imam kredit
    da li treba nešto u podešavanju da se podesi ili?

Savetnik Halo Halo's Avatar
    Registrovan
    Jul 2011
    Broj postova
    565
    Reputacija
    9

Potrebno je da definišete novu pristupnu tačku u Settings->Wireless and networks -> Mobile networks -> access point names -> new apn i unesite podešavanja za mts gprs.

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Mar 2013
    Broj postova
    14
    Reputacija
    0

Citiram Original postovao Halo Halo Pogledaj post
    Potrebno je da definišete novu pristupnu tačku u Settings->Wireless and networks -> Mobile networks -> access point names -> new apn i unesite podešavanja za mts gprs.
    Molim pomoc,imam isti ovaj alcatel OT 990 i kada hvatam internet od komsije radi dobro ali kada hvatam moj internet iz lap topa koji sam namestio da iz adsl-a bude wireles ,mobilni ima bun signal al imam problem sa otvaranjem stranica.Neki put radi a neki ne kada otvorim od kosije internet i otvorim stranicu pa prebacim na moj wi fi onda i otvori neku stranicu i stane.Molim pomoc ako neko zna u cemu je problem ili u podesavanju?

Mobilni pretplatnik Garson's Avatar
    Registrovan
    Sep 2011
    Broj postova
    51
    Reputacija
    9

Traži li komšijin internet da uneseš neki pasvord, pretpostavljam da ne?
    Ima li tvoj adsl ruter wifi ili se kačiš preko lap topa?

Informacije o temi

Users Browsing this Thread

Trenutno ima 1 korisnika koji čitaju ovu temu. (0 registrovanih članova i 1 gosta)

Tagovi ove teme

Podeli ovu temu sa prijateljima na mreži

Podeli ovu temu sa prijateljima na mreži

Pravila postovanja

• Ne možete pokretati nove teme
  • Ne možete odgovarati na postove
  • Ne možete dodavati datoteke
  • Ne možete izmeniti svoje postove
  •