Prikazivanje rezultata 1 do 6

Tema: Misterija ZTE SKATE

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Jun 2015
    Broj postova
    3
    Reputacija
    0

Misterija ZTE SKATE

cao imam ZTE skate i ovako ubacim VIP karticu pise da kartica nije ubacena uzmem MTS od caleta ubacim kaze opet nema kartice uzmem moju MTS karticu i ubacim radi sve normalno totalno sam zbnunjen evo cak sam instalirao neki custom 4.4 android i probo i opet sve isto, koja misterija je u pitanju?

Znaci neke kartice cita neke ne, ja sam cito nesto na netu i jedino sto mi na pada je da SIM citac nemoze da cita 128bitne sim karticie ili 64bitne ili tako nesto, videcu da probam sa jos nekom SIM karticom samo neznam kako da znam od koliko je bita SIM kartica

Kako mogu da proverim da li je telfon kodiran na mrezu?
    *** Dobio odgovor od MTS da po IMEI broju se nenalazi u njihovoj bazi kodiranih tako da nije kodiran kao sto sam dobio informaciju od starta***
    Izmenio korisnik : 08-06-15 u 12:12

Savetnik SoftMobile's Avatar
    Registrovan
    Jul 2011
    Broj postova
    659
    Reputacija
    9

Re: Misterija ZTE SKATE

Kada je telefon kodiran i kada ubacite sim karticu drugog operatera telefon će vam tražiti da unesete kod.
    Ukoliko nema opcije za unos koda, a sa karticom Vipa ili Telenora u vašem slučaju telefon uđe u mrežu onda nema potrebe za dekodiranjem.
    Postoje sim kartice starije generacije koje rade na nešto većim voltažama za čije napajanje novi modeli telefona nemaju tehničke mogućnosti te ne mogu da ih registruju.
    Pokušajte sa nekom novom sim karticom koju možete kupiti po ceni od 200 dinara ili jednostavno neka otac zameni u korisničkom servisu svog operatera staru karticu za novu.

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Jun 2015
    Broj postova
    3
    Reputacija
    0

Nije kodiran neizbacuje nista a i proverio sam kod MTS...
    Sto se tice kartica radi samo jedna stara MTS nove nerade (tj kad ubacim pise pleas insert SIM) u tome i jeste problem kupio sam novu VIP i neradi jedino da probam da nadjem neku staru VIP posto mi vise nista nije jasno

Registrovan
    Jul 2011
    Broj postova
    659
    Reputacija
    9

Zaista nema logike da ne radi sa novijim karticama.
    Da li ste pokušali da uradite update softvera na telefonu?

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Jun 2015
    Broj postova
    3
    Reputacija
    0

Pa ovako probo sam sam normalnim stockom neradi onda sam sad instalirao CWM 4.4 rom i on isto neradi tako da nebi trebalo da je do softwera. Neznam idem sutra do drugara da probam sa njegovom VIP karticom (al u svakom slucaju moja VIP radi u drugom telefonu tako da nebi trebalo da je to)

Registrovan
    Jul 2011
    Broj postova
    659
    Reputacija
    9

Pokušajte i javite rezultat jer verovatno da i drugi korisici ovog telefona imaju isti problem.

Informacije o temi

Users Browsing this Thread

Trenutno ima 1 korisnika koji čitaju ovu temu. (0 registrovanih članova i 1 gosta)

Tagovi ove teme

Podeli ovu temu sa prijateljima na mreži

Podeli ovu temu sa prijateljima na mreži

Pravila postovanja

• Ne možete pokretati nove teme
  • Ne možete odgovarati na postove
  • Ne možete dodavati datoteke
  • Ne možete izmeniti svoje postove
  •