Prikazivanje rezultata 1 do 3

Tema: Alcatel One Touch Idol X "Brickovan"

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Aug 2014
    Broj postova
    1
    Reputacija
    0

Unhappy Alcatel One Touch Idol X "Brickovan"

Ovako posle odlaska u servis i zahtevanje zamene mobilnog telefona koji je izgleda "brikovan" garancija mi je ponistena i receno mi je da potrazim pomoc na nekom drugom mestu. S obzirom na to da u mom gradu (Kovin) ne postoji servis koji bi mi mogao pomoci evo da se obratim vama.
    U pitanju je telefon Alcatel Idol 6040x koji je jednom prilikom poceo da izbacuje neke greske a potom se i ugasio. Nakon toga paljenje telefona zavrsilo se bezuspesno. Potrazio sam savete na internetu i pokusao da flesujem novi ROM jer su saveti upucivali na tako nesto i garancija da ce telefon biti u redu nakon flesovanja. E sad SP Flash Tool mi prilikom flesovanja zavrsi sa pocetnom crvenom trakom na 100% a nakon toga izbaci sledece: BROM ERROR: S_DA_EMMC_FLASH_NOT _FOUND (3144)
    Inace na telefonu samo svetli belo svetlo u desnom uglu (prilikom prikljucivanja na punjac i USB)
    Sta bi to moglo biti i da li mom telefonu ima spasa?

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Oct 2014
    Broj postova
    1
    Reputacija
    0

Re: Alcatel One Touch Idol X "Brickovan"

Druze 100% sam siguran da ti je crko eMMC. To ne mozes sam popraviti. Onaj ko ti je rekao da flesujes rom je idiot. Moras ga odneti u neki servis. eMMC je crko i telefon ga neprepoznaje, greske kao sto je EMMC_FLASH_NOT_FOUND znace upravo to. eMMC je slican hard disku. Samo sto je cista flash NAND memorija. To sto ljudi nazivaju "ROM" se nalazi kao particija na eMMC. ROM je operativni sistem. Telefon nece se da se upali zato sto telefon nemoze da procita eMMC. Nemoj nista da pokusavas sam i nemoj da ga otvaras nego pravac u servis. Ako ga budes sam popravljao postoji mogucnost da ga potpuno sjebes i to znaci da moras da kupis novi telefon. 300+ eura vs par hiljada dinara. Ti odluci. Toliko od mene.

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Feb 2017
    Broj postova
    1
    Reputacija
    0

Re: Alcatel One Touch Idol X "Brickovan"

Za početak, pozdrav svima.

Da ne otvaram novu temu nadovezaću se na ovu jer je suštinski problem isti - brickovan je. U pitanju je model 6040x a prvi problemi su se javili kad je baterija počela da se greje. Žena (k'o žena, a telefon je njen) nije obraćala pažnju sve dok je postalo nemoguće da ga koristi, a tada ga je odnela u Telenor odakle su ga poslali na servis jer je još nedelju dana bio u garantnom roku. Sve se dešavalo pred Novu godinu, onu prethodnu, a telefon je sa servisa došao osposobljen uz opasku da je ubačen noviji softver. Poslužio je taman dok nije isteklo i onih nedelju dana garancije, a tada se zakovao pa ni da čuje da se uključi. Kad se stavi na punjač samo se upali ona lampica i ne dešava se ništa. Evo, godinu i neki mesec pokušavamo povremeno da oživimo mrtvaca (kad se setimo) ali slaba vajda pa me zanima da li je telefon trajno otpisan ili ima šanse da se popravi.
    Ne bi se mi zamajavali da je to neki jeftin model (kao moj 991), ali je žena emotivno vezana za one pare što je dala za njega

Informacije o temi

Users Browsing this Thread

Trenutno ima 1 korisnika koji čitaju ovu temu. (0 registrovanih članova i 1 gosta)

Tagovi ove teme

Podeli ovu temu sa prijateljima na mreži

Podeli ovu temu sa prijateljima na mreži

Pravila postovanja

• Ne možete pokretati nove teme
  • Ne možete odgovarati na postove
  • Ne možete dodavati datoteke
  • Ne možete izmeniti svoje postove
  •