Strana 1 od 2 12 PoslednjiPoslednji
Prikazivanje rezultata 1 do 10

Tema: OT990 - lažni kodovi od Telenora

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Nov 2012
    Broj postova
    20
    Reputacija
    0

OT990 - lažni kodovi od Telenora

1. 12. 2013. mi je istekao dvogodišnji ugovor s Telenorom (Prenesi i surfuj 500), dve godine teškog nerviranja, molbi da pod bilo kojim uslovima, osim "otkupa ugovora", promenim telefon - pre svega zbog baterije, koja je teško đubre. Jedna rukometašica mi je iz Francuske donela NOVU bateriju, ali slaba vajda!
    Elem, nakon više od mesec dana(!!!) stigao juče (petak, 10.jan 2014) koverat od Telenora sa kodom za otključavanje... Uz idiotiju kako "kod nije njihov već od proizvođača"; da ONI ne garantuju; da će nakon tri pokušaja biti zaključan i ništa bez njihovog "ovlašćenog servisa".
    Odgovorio sam im odmah i pomenuo majku svima - od osnivača Karića, preko Dinkića i Martina Šlafa, do današnje direktorice "za Srbiju".
    Sin, koji nije laik za problematiku, je ukucao dva puta i oba puta mu je izašla poruka da kod nije odgovarajući i da nije uspelo.
    Poslednji pokušaj ostavio meni, računa "bez straca nema udarca".
    "Normalno" - i moj pokušaj je bio bezuspešan. Sada više nema mesta za upisivanje, tj sada je "debelo zaključan".
    Setim se da je slična priča bila sa Nokia-C5, pa sam slao u V.Planu i odrađeno majstorski - ukupno treći dan mi se telefon vratio.
    Verovatno ću morati i ovu mrcinu (ali samo zbog baterije, ostalo je OK) da šaljem?
    Ista ona procedura, kad se vrati - sa otkupninom?
    Da pomenem da ću staviti "posebnu karticu" (Bosanski m-tel) na kojoj imam retke pozive, a uglavnom ću ga koristiti za navigaciju u kolima, jer je perfektan za tu namenu, i ako troši dosta struje, ali preko punjača u autu nije problem. I sada, bez ikakve SIM kartice, kao navigacija radi perfektno. Od nekoliko različitih mobilnih (pomenuti ZMAJ - C5) Samsung Galaxy, Huawei P6 (koga stalno nosim sa sobom) - ovaj mučenik OT990 najbrže (pro)nađe satelite, najpouzdanije ih pamti, a i "pronašao sam" najbolju verziju iGO-a.
    Ili - ima način da se "odmrzne" "na daljinu", pa da se ukuca pravi kod dobijen od Vas? Ne bi mi bio problem da platim...

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Nov 2012
    Broj postova
    20
    Reputacija
    0

Re: OT990 - lažni kodovi od Telenora

Izgleda da admin Foruma nije video u ovom tekstu pitanje: pošto su TRI puta uzaludno upisivani kodovi dobijeni od Telenora, sada je OT990 zamrznut - šta sada?
    Da li ima kodova za odmrzavanje, pa upis nekih pravih kodova, koje ćete Vi pribaviti, ili se treba poslati kod Vas u V.P?

Savetnik Halo Halo's Avatar
    Registrovan
    Jul 2011
    Broj postova
    565
    Reputacija
    9

Poštovani,

Da li telefon sada dozvoljava unos koda i da li prihvata Telenor karticu?

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Nov 2012
    Broj postova
    20
    Reputacija
    0

Citiram Original postovao Halo Halo Pogledaj post

Da li telefon sada dozvoljava unos koda i da li prihvata Telenor karticu?
    Napisao sam: dobio sam od Telenora kod koji je sin ukucao dva puta, a potom i ja još jednom!
    Dalje nisam imao priliku za ubacivanje koda.
    Posle ovog Vašeg pitanja stavim Telenor karticu i radi normalno. Potom stavim M*tel karticu ("Bosansku") i - za čudo - ponovo imam "mesto" za upisivanje koda!!!
    (Telekomova kartica je "skraćena" pa ne mogu da proverim)
    Dakle, na uključenju sa m-tel karticom mi piše: Telefon je zaključan SIM mrežom.
    I polje za unos "PIN za otključavanje SIM mreže" i tri tipke: Otključaj, Hitni pozivi i u dnu Isključivanje.
    Još jednom sam pokušao da ukucam dobijeni kod i pisalo mi: "Zahtev za otključavanje mreže: Neuspešan."
    E sad mi nije jasno što se posle naizmeničnog umetanja kartica pojavila PONOVO opcija za ubacivanje koda?
    Ima li veze što je telefon rutovan?
    U međuvremenu, evo Vam podaci, nema veze što ih kačim javno: Telenor One Touch (OT990), sa IMEI brojem 355769041689978, a kod koji sam dobio od Telenora je: 3202613787.
    Ne mogu da se načudim: obeležim mišem ovaj kod iz emaila koji sam dobio i NEPREKIDNO kad ga Passte u ovu poruku - poslednju "7" mi ne napiše... Izludeh.
    Još i - sada pokušavam desetak puta i neprekidno mi "dozvoljava" da upišem iznova kod, umesto kao prvi put - samo 3 puta...
    Proverite je li ovaj dobijeni kod tačan, svakako ću kupiti pravi, i ako mi pošaljete na reč - koristim prvu priliku da vam pošaljem novac, na adresu ili neki račun...
    Izmenio acomurija : 16-01-14 u 17:34

Registrovan
    Jul 2011
    Broj postova
    565
    Reputacija
    9

Poštovani,

Da li je u telefonu fabrički instaliran softver ili ste vršili promenu roma?

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Nov 2012
    Broj postova
    20
    Reputacija
    0

Nije fabrički, više puta je menjan rom, mada imam i fabrički, tj onaj "iščupan" iz samog telefona.
    Imam Telenorov 2.2.2, ali i od legende pagzly-a "TELENOR OT-990 2.3.4 SR CWM+ROOT" - koji je sada u telefonu.
    Ako je TO problem, časkom ću vratiti onaj prvi Telenorov?

Registrovan
    Jul 2011
    Broj postova
    565
    Reputacija
    9

Kada se kod unosi u telefonu mora biti fabrički rom.
    Vratite Telenor rom u telefon i pokušajte da unesete kod.

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Nov 2012
    Broj postova
    20
    Reputacija
    0

Od prijema Vaše poruke pa do pre par minuta, s "pauzom" od nekih sat i po, kako sam pokušavao sve i svašta!
    Uglavnom je sledeća 'situacija': nakon sam sa "Downgrader 2.3.4 - 2.2.2 Root" vratio telenorov rom - "shvatio je" da sam iskoristio pokušaje unosa koda... Postao je zablokiran i za Telenorovu SIM karticu!!!
    Menjao sam rom-ove ali zalud, sada je zablokiran za svaku karticu!
    Pretpostavljam da mora kod Vas na 'lečenje'?
    Da ga šaljem?
    Uz onu proceduru kao što sam slao Nokia C5 - Pošta-expres, pa sa pouzećem ovamo?

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Nov 2012
    Broj postova
    20
    Reputacija
    0

... Spakovao sam ga u kutiju od C5, da ne lupa, napisao adresu i šaljem vam sutra pre podne Post Expresom...

Mobilni pretplatnik
    Registrovan
    Nov 2012
    Broj postova
    20
    Reputacija
    0

... I - poslao.

Informacije o temi

Users Browsing this Thread

Trenutno ima 1 korisnika koji čitaju ovu temu. (0 registrovanih članova i 1 gosta)

Tagovi ove teme

Podeli ovu temu sa prijateljima na mreži

Podeli ovu temu sa prijateljima na mreži

Pravila postovanja

• Ne možete pokretati nove teme
  • Ne možete odgovarati na postove
  • Ne možete dodavati datoteke
  • Ne možete izmeniti svoje postove
  •